Bilgisayar Özelliklerine Bakma Ram&GPU

163
0
bilgisayar özelliklerine bakma ram gpu

Bilgisayar Özelliklerine Bakma kullanıcıları tarafından oldukça önemlidir. Konfigürasyon menüsünden bilgisayarın özelliklerini görmek mümkündür. Bilgisayarın özelliklerini görmek için öncelikle Başlat menüsüne basmalısınız. Ardından ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Hemen ardından sistem ve bazı kısımlara basılmalıdır. Gerekli yerlere bastıktan sonra cihazları ve bilgisayar bilgilerini görmek mümkün oluyor.

Bilgisayarınızın ekran kartını öğrenmek için bu masaüstüne basmanız gerekmektedir. Hemen ardından sol paneldeki cihaz yöneticisi kutusuna tıklamalısınız. Aygıt Yöneticisi’ni açtıktan sonra, Ekran bağdaştırıcılarına tıklayın. Bu sayede ekran kartınızın bileşenlerini görmeniz mümkündür. Bilgisayar sistemi özellikleri, bilgisayarın performansı hakkında bilgi sağlar. İstediğiniz programları ve oyunları bilgisayarınızda çalıştırmak için uygun sistem gereksinimlerine ihtiyacınız var.

Bilgisayar Özelliklerine Bakma RAM belleği ve ekran kartı da çok önemlidir. Bilgisayarınızın ekran kartını ve RAM’ini bilmiyorsanız öğrenmek isteyebilirsiniz. Bilgisayar işlevlerini öğrenmenin birçok farklı yolu vardır. Bilgisayarınızın grafik sürücüsü hakkında bilgi edinmek için Windows R kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bir ekran kartının modelini ya da özelliklerini öğrenmek için en pratik yöntemlerden biri de denilebilir.

Ekran Kartı Özelliklerine Bakma

Windows+R kombinasyonuyla ilk olarak çalıştır ekranının açılması gerekmektedir. Ardından arama kısmına ”dxdiag” yazılmalıdır. Enter tuşuna bastıktan sonra ise açılan pencerede üst kısımda bulunan menüde ekran seçeneğini seçilmesiyle ekran kartı hakkında istenilen bilgilere ulaşılması mümkün olmaktadır. 

ekran kart

Kullanılabilecek olan yöntemlerden birisi de ekran kartı bilgilerini aygıt yöneticisinden öğrenmek olarak ifade edilebilmektedir. Aygıt yöneticisinde yer alan görüntü bağdaştırıcıları seçeneğinin açılmasıyla ekran kartı hakkındaki bilgilerin öğrenilmesi söz konusu olmaktadır. 

Bilgisayar Özelliklerine Bakma ekran sekme
Bilgisayar Özelliklerine Bakma Ram&GPU 6

RAM Özelliklerine Bakmak

Bilgisayarın Ram bilgilerinin öğrenilmesi için bilgisayarı açtıktan sonra görev yöneticisine girilmesi gerekmektedir. Ardından ise performans sekmesine tıklanması gerekmektedir. Sol köşede yer alan sütundan belleği seçerek sağ üstte açılan bilgilerin incelenmesi gerekmektedir. Bu alanda belleğin türü ve kaç GB olduğu hakkında istenilen bilgilerin edinilmesi söz konusu olmaktadır.

ekran sekme görev yöneticisi ram

Ram özelliklerini öğrenebilmek için tercih edilen yöntemlerden birisi de başlat menüsüne tıklayarak arama sekmesine girmek ve açılan alana CMD yazmaktır. Komut sisteminin açılmasının ardından ise uygulamanın yönetici pozisyonunda açılması gerekmektedir. RAM ile ilgili bütün bilgilerin görülmesi için ise ilgili kodların yazılması gerekmektedir.

Bilgisayar Özelliklerine Bakma 
 ram bellek performans
Bilgisayar Özelliklerine Bakma Ram&GPU 7
Uzunyazilimhaber
WRITTEN BY

Uzunyazilimhaber

Uzun Yazılım şirketinin Makale yöneticisiyim...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir