• Çar. Oca 26th, 2022

Güvenlik

Güvenlik Haberleri – İnternet Güvenliği Güncel Haber ve Bilgiler

İnternet güvenliği yalnızca İnternet’i, genellikle tarayıcının ve World Wide Web’in güvenliğini değil, aynı zamanda ağın, uygulamanın ve bir bütün olarak işletim sistemlerinin güvenliğini de ifade eder. Amacı internet üzerinden saldırıları önlemektir. Ağ güvenliği tek bir yönteme dayanmaz, işinizi farklı şekillerde savunmak için bir dizi engel kullanır. Çözümlerden biri başarısız olsa bile diğeri hayatta kalır ve işinizi ve verilerinizi çeşitli ağ saldırılarından korur.

siber güvenlik; Bilgisayarları, sunucuları, mobil cihazları, elektronik sistemleri, ağları ve verileri kötü niyetli saldırılardan koruma uygulaması. Bu aynı zamanda bilgi teknolojisi güvenliği veya elektronik bilgi güvenliği olarak da bilinir. Terim, işletmeden mobil bilişime kadar çeşitli bağlamlarda kullanılır ve birkaç genel kategoriye ayrılabilir.
Ağınızdaki güvenlik katmanları, işinizi yürütmek için kullandığınız değerli bilgilerin kullanılabilir olmasını ve tehditlerden korunmasını sağlar.

Özellikle ağ güvenliği Dahili ve harici ağ saldırılarına karşı koruma sağlar Tehditler, şirketinizin dört duvarının içinden ve dışından gelebilir. Etkili bir güvenlik sistemi, tüm ağ etkinliklerini izler, olağandışı davranışları tespit eder ve buna göre tepki verir. Ağ güvenliği, bir işletmeyi yürütmek için bir zorunluluk haline geldiğinden, işletmeniz için güvenli bir ağa sahip olmanın avantajlarından bazıları aşağıda listelenmiştir:

Siber güvenlik, ağ ve bilgi altyapısına sahip tüm teknolojilerde var olan koruma sistemine verilen addır. .Bireyin hayatında olduğu gibi; İnternet teknolojileri devletler, kamu kurumları, şirketler gibi birçok alanda hızla yayılmaktadır. Dolayısıyla gerçek hayatta yaşanabilecek olumsuzluklardan korunmaya benzer şekilde bu güvenliği sanal hayatta da sağlamaya ihtiyaç vardır. etkileri siber güvenlik ile mümkündür. İnternetteki tüm veriler iz bırakır ve korumasız veriler saldırıya uğrayabilir. Kişi ve kurumlar, kişisel verilerini yukarıda bahsedilen sanal ortamlarda korumak istemektedir. Bu amaçla kurumlar genellikle bir siber güvenlik uzmanı ile çalışmayı uygun görmektedir.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.