• Çar. Oca 26th, 2022

Facebook Suriye ve Pakistan hacker Önlemi

Adını “Meta” olarak değiştiren ABD’li teknoloji şirketi Facebook, geçtiğimiz aylarda Pakistan ve Suriye merkezli dört hacker grubunu çökerttiğini duyurdu.

Facebook Suriye ve Pakistan Meta’nın siber casusluk soruşturma bölümü başkanı Mike Dvilyanski ve Threat Combat direktörü David Agranovich tarafından imzalanan açıklamada, Suriye ve Pakistan merkezli bilgisayar korsanlığı gruplarının hesaplarının kapatıldığı ve ad alanlarının bloke edildiği, diğerlerinin ise hesaplarının kapatıldığı bildirildi. firmalara ve bilgisayar korsanlarının hedef aldığı kişilere sorun hakkında bilgi vermektedir. Açıklamada, Suriye merkezli grupların Esad rejimiyle bağlantılı olduğu vurgulandı.

Bu gruplardan Suriye Elektronik Ordusu’nun Suriye Hava Kuvvetleri İstihbarat Teşkilatı’na bağlı olduğu tespit edilerek rejime karşı sivil topluma, gazetecilere, insani yardım kuruluşlarına ve güçlere saldırdı. APTC37 olarak bilinen ikinci grup, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerini hedef aldı ve Suriye Hava Kuvvetleri İstihbaratında ayrı bir grup olarak görüldü.

Meta’nın, azınlıkları, aktivistleri, muhalefeti, “Kürt gazetecileri”, YPG üyelerini ve önde gelen gönüllülerden oluşan Suriye sivil koruma grubunu hedef alan, adı açıklanmayan üçüncü bir grubu tespit ettiği iddia edildi. beyaz kasklar gibi. SideCopy Pakistanlı grubun Kabil’de eski Afgan hükümeti ve ordusunu hedef aldığını belirten şirket, aynı zamanda bu grubun karşı cinsten biri olarak hedeflere yaklaştığını belirterek onları Links Yazılımı konusunda daha gaddar olmaya çağırdı. Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.