• Çar. Oca 26th, 2022

Kali Linux Hack Araçlar, bilgisayar sistemlerinde, web uygulamalarında, sunucularda ve ağlarda güvenlik açığı sistemleri ve güvenlik araştırmacılarını bulmak için kullanılan komut dosyalarından oluşur.

İberyalı güvenlik araştırmacıları, sistemlerin güvenliğini değerlendirmek için genellikle sızma testleri (pentestler) kullanır. Bu simüle edilmiş saldırılar, güvenlik açıklarını belirlemeye ve bulmaya yardımcı olur. Bunu yapmak için bilgisayar korsanları gibi çeşitli araçlar kullanırlar. Kali Linux Hack Araçlar Kiuwan Code Security, kaynak kodundaki zayıflıkları tespit eder. OWASP, CWE, SANS 25, HIPPA gibi en katı standartlara göre tarama yapar ve otomatik aksiyon planları oluşturur. Kiuwan’ı IDE’nizle entegre ettiğinizde, sisteminizi sürekli geri bildirim yoluyla onarır. Windows, Unix/Linux ve MacO’lar ve tüm programlama dilleri ile uyumludur. Windows, macOS ve Linux için bulunan en iyi bilgisayar korsanlığı araçları… Kali Linux Hack Araçlar, Hacklemenin kötü bir şey olduğunu düşünseniz bile tam olarak öyle değil, onlar da iyi niyetle bu şekilde faaliyet gösteren hackerlardır.

1.Wireshark

Wireshark

Wireshark özgür ve açık kaynaklı bir paket çözümleyicisidir. Ağ sorunlarını giderme, çözümleme, yazılım ve iletişim protokolü geliştirme ve eğitim amaçlı olarak kullanılır. Esas olarak Ethereal adıyla başlayan proje, ticari marka sorunları nedeniyle Mayıs 2006’da Wireshark olarak yeniden adlandırıldı. Wireshark hayat kurtaran bir programdır ve ağ trafiğini grafiksel bir arayüz üzerinden izlemenizi sağlar. Uygulamanın kurulu olduğu bilgisayarda anlık ağ trafiği izlenebilir ve önceden kaydedilmiş dosyalara göz atmak için Wireshark kullanılabilir.
Wireshark’ı geliştirici veya ev kullanıcısı olarak kullanabilirsiniz.

Wireshark Özellikleri

 • Kullanıcı dostu,
 • Ücretsiz kullanılabilmesi,
 • Geniş protokol desteği,
 • Windows – Linux – MacOS kullanılabilir.
 • Birçok kritere göre paket filtreleme desteği,
 • Yakalanan paketlerin çeşitli formatlarda kaydedilebilmesi
 • Çeşitli istatistikler oluşturabilmesi,
 • Anlık olarak paket yakalayıp görüntüleyebilmesi
 • Bir ağ ara yüzünden canlı paket verilerini yakalama .

Wireshark Nerelerde Kullanılır?

 • Ağ yöneticileri, ağ sorunlarını gidermek için bunu kullanır
 • Ağ güvenliği mühendisleri, güvenlik sorunlarını incelemek için kullanır
 • QA mühendisleri bunu ağ uygulamalarını doğrulamak için kullanır
 • Geliştiriciler bunu protokol uygulamalarında hata ayıklamak için kullanır
 • İnsanlar bunu ağ protokolü içindekileri öğrenmek için kullanır
 • VoIP ve SIP Ses iletişim sorunlarının tespit edilmesinde kullanılır.

2.Nmap

Nmap

Nmap, bilgisayar ağları uzmanı Gordon Lyon tarafından geliştirilmiş bir güvenlik tarayıcısıdır. Taranan ağın haritasını çıkarabilir ve ağ makinalarında çalışan servislerin durumlarını, işletim sistemlerini, portların durumlarını gözlemleyebilir. Nmap, ağ taraması ve güvenlik açığı tespiti için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır. Bu araç, birçok sistem için tarama yapar ve esnek, hızlı ve anlamlı sonuçlar sağlar. Örneğin, sistemler açıksa, açık sistem portlarının durumu, hangi servislerin çalıştığı ve kullanılan işletim sistemi. Nmap, sistem portlarına ham paketler göndererek bilgi toplar. Yanıtları dinleyin ve bağlantı noktalarının açık, kapalı veya güvenlik duvarı aracılığıyla olduğu gibi filtrelenmiş olup olmadığına bakın. Nmap içerisindeki modüller sayesinde port tarama, servis bulma, versiyonlama ve işletim sistemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Nmap kullanım alanları

Nmap’i kullanmak için komut satırı ara yüzlerine aşina olmalısınız. Otomatik kurallar, yalnızca basit bi tarama gerçekleştirmenize yardımcı olur. Temel nmap komutunu oluştururken

 • Ağ kurulumu yapılıp hazırlık işlemleri sırasında gerekli ayarların test edilme.si
 • Ağ envanteri tutulması, haritalaması.
 • Bilinmeyen yeni sunucuları tanımlayarak, güvenlik denetimlerinin yapılması.

3.Netsparker

Kali Linux Hack Araçlar Netsparker

Netsparker, web uygulamaları için bir güvenlik tarayıcısı olarak web uygulamalarında mevcut güvenlik açıklarını tespit etmek için yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır. Hassas kullanıcı bilgilerini işleyen web uygulamalarının güvenlik testleri, kurum içi ve kurum dışı kaynakların korunması açısından çok önemlidir. Kurumların internet uygulamalarındaki zafiyetler ve zafiyetler, saldırganların iç ağlara girmesine ortam sağlar. karmaşık yapı ve veritabanı uygulamaları kod enjeksiyonuna sahiptir. Güvenlik göz önünde bulundurularak yazılmayan kodlar yalnızca potansiyel olarak savunmasız olmakla kalmaz, aynı zamanda kuruluşu çeşitli saldırılara maruz bırakabilir.

4.Metasploit

Kali Linux Hack Araçlar

Metasploit projesi, zayıf noktalar hakkında bilgi sağlayan, sızma testlerinde yardım ve IDS imzalarının geliştirilmesini sağlayan bir çerçeve projesidir. Metasploit, en güçlü ve popüler bilgisayar korsanlığı araçlarından biridir. Rapid7 tarafından geliştirilen program kaynaklarının çoğuna adresinden ulaşılabilir. Ticari ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümü bulunan Metasploit, bilgisayar ve ağ sistemlerindeki açıkları bulmanıza yardımcı olur. sahte saldırılar düzenler.

5.Nessus

Kali Linux Hack Araçlar Nessus

Nessus, GNU/Linux topluluğunda yaygın olarak kullanılan kapsamlı bir güvenlik açığı tarama yazılımıdır. Kişisel ve iş dışı kullanım için ücretsizdir. Genel amacı, bilgisayar sistemlerinde ve bilgisayar ağlarında olası güvenlik açıklarını belirlemektir. Sızma / Sızma Testi Açıkların kapatılması gibi faaliyetleri içeren hizmet, kurumların siber saldırılara karşı hazırlıklı ve dirençli olmasını sağlıyor. Bu nedenle güvenlik görevlileri, sızma testleri yapar, bilgisayar korsanları gibi düşünür, sızma ve ele geçirme senaryoları kullanır ve gerçek bir saldırı gerçekleştiğinde saldırganların deneyebileceği her yöntemi test eder ve saldırılarının onarıldığından emin olur.

Nessus’a Özellikleri

 • Nessus sayesinde kurumun saldırı düzeyleri küçültülür.
 • Nessus, yüksek-hızlı varlık tespiti, yapılandırma denetimi, hedef ayrımlama, zararlı yazılım tespiti ve hassas veri tespiti özelliklerinin yanı sıra pek çok başka özellikle birlikte sunulmaktadır.
 • Geniş ve kapsamlı bir tarama sağlar.
 • Saldırıları sınıflandırma özelliği ile ölçeklendirilebilir bir yapı sunar.
 • Düşük maliyet sunar.
 • Her geçen gün gelişen saldırı teknik ve taktiklere karşı güncel çözümler ve tarama teknikleri sunmaktadır.
 • Nessus Home aracı ile ücretsiz hizmet sağlamaktadır.
 • Tek kullanıcılı lisan veren temel ihtiyaçları sağlayan Nessus Proffesional, üst düzey ihtiyaç için Nessus Manager veya Nessus Cloud’a sürümlerini sunmaktadır.

6.Burp Suite

BurpSuite, web uygulaması güvenliğini test etmek için popüler bir platformdur Burpsuite, neredeyse tüm web uygulaması penetrasyon test cihazları için tercih edilen araçtır; Topluluk düzenleme, proxy ve karşılaştırıcılar, tekrarlayıcılar ve sıralayıcılar gibi diğer yararlı araçlara sahiptir ve bunların tümü kalem testinde çok zaman kazandırır. Zaten sektörde çalışıyorsanız, ücretli sürüm bir zorunluluktur. BurpSuite, bir uygulamanın saldırı yüzeyinin ilk sürüm atamasından taramaya kadar, verimli testler için manuel tekniklerin otomasyonla birleşimi üzerinde tam kontrol sunar.

7.Acunetix

Acunetix, kötü niyetli davetsiz misafirlerden bir adım önde olmanıza yardımcı olan bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır. Acunetix, HTML5, JavaScript ve tek sayfalık uygulamaları hızlı ve verimli bir şekilde tarama, karmaşık ve kimliği doğrulanmamış web uygulamalarını inceleme ve çeşitli ağ güvenlik açıkları hakkında yönetim ve uyumluluk raporları sağlama yeteneğine sahiptir. Acunetix SQL Injection, XSS dahil olmak üzere birçok web uygulaması güvenlik açığını algılayan ve raporlayan hızlı ve güvenilir bir doğrulayıcıdır. HTML 5 ve JavaScript gibi programlama dilleriyle uyumludur.

DNS sistemlerinde bulunan Open Recursion ve Open Zone, önbellek zehirlenmesi kontrollerini kontrol eder.Bu kontrol seviyelerinden sonra web versiyonu ile uyumlu olmayan verileri güvenlik çerçevesine aktarır. Amacı, varsa kötü amaçlı yazılımları güvenlik çerçevesinin bir parçası olarak ayırmaktır. Üst düzey penetrasyon testleri için kullanılır. WVS Scripting HTTP Fuzzer HTTP Editor, Blind SQL Injector Tool ve HTTP Sniffer gibi yazılım güvenlik sertifikalarını inceleyin. Faktör kimlik doğrulama çoklu oturum açma programları tarafından desteklenir.

8.Hashcat

Hashcat İngilizceden çevrilmiş bir şifre kurtarma aracıdır. 2015 yılına kadar özel bir kod tabanına sahipti, ancak daha sonra açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürüldü. Sürümler Linux, OS X ve Windows için mevcuttur. Hashcat, etkileşimli duraklatma / devam ettirme, geri yükleme, otomatik performans optimizasyonu, Hexuz ve Hexcharset, Hash aynı sistem üzerinde Cihaz türleri ve yerleşik kıyaslama sistemi aracılığıyla birçok işlevi destekler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.