Rus Hackerlar ABD’deki Çiftliklere Saldırdı

236
0
 Rus Hackerlar ABD'deki Çiftliklere Saldırdı

Rus Hackerlar rusya merkezli Black Matter, ABD’deki çiftlikleri hedef aldı. Tarlalardaki gıda zincirini devre dışı bırakan rus hackerlar, 5.9 milyon dolar fidye istiyor. Rus Hackerlar yıllar sonra, İnternet kullanımı arttıkça siber saldırılar da arttı. Özellikle ABD, 2021 saldırısından doğrudan etkilendi. ABD Başkanı Joe Biden, ABD istihbaratına saldırının arka planını araştırma emri verdi.

Güvenlik firması Huntress Labs, saldırının sorumluluğunu Rus fidye yazılımı rus hackerlar çetesi Revil üstlendi. Rus hacker grubu REvil’in düşüşünden sonra, yine Rusya merkezli ABD’deki çiftlikleri hedef alan yeni bir ekip kuruldu. Yaklaşık 8.000 üyeli soya ve mısır tarlalarında besin zincirleri bozuldu. Alınan bilgilere göre bilgisayar korsanları, sistemin yeniden açılması için 5,9 milyon dolarlık fidye istiyor.

BlackMAtter grubu, 100 milyon doları aşan satışları olan şirketleri hedefleme eğilimindedir. Grup, DarkWeb forumlarında sağlık sektörü ve resmi kurumlar dışında herhangi bir siteye saldırı yapılabileceğini duyurdu. Bu ayın başlarında yaptığı açıklamada FBI, hedef olduklarını iddia ederek tarım ve gıda alanları konusunda uyardı.

 Rus Hackerlar

BİDEN VE PUTİN DEVLET BAŞKANLARI SİBER SALDIRI KONUSU HAKKINDA GÖRÜŞTÜLER

ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 16 Haziran’da Cenevre’deki bir zirve sırasında siber güvenlik konularında istişarelere başlamayı kabul etti. Biden, Rusya’dan kaynaklanan fidye yazılımı saldırılarının çoğalmaya devam etmesi durumunda, Rusya’yı uyarmıştı.

Rus yetkililer ise, siber saldırıların Rusya tarafından gerçekleştirildiğini veya desteklendiğini defalarca reddetti.

Uzunyazilimhaber
WRITTEN BY

Uzunyazilimhaber

Uzun Yazılım şirketinin Makale yöneticisiyim...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir