• Çar. Oca 26th, 2022

Mobil

Mobil Haberleri – Güncel Haberler Android ve İOS Uygulamalar

Mobil Uygulama, akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler gibi  cihazlarda çalışabilen uygulama yazılımları. Genellikle platforma özel uygulama mağazalarından indirilir. Kabaca üç gruba ayrılır: yerel, web tabanlı ve hibrit uygulamalar. Günümüzde hemen hemen herkes akıllı cihazları (akıllı telefonlar ve tabletler) şifrelemiştir ve özel olarak geliştirilmiş yazılımlara mobil uygulama denilmektedir.

Bu sayede  sorusuna kısa bir cevap bulmuş olduk. Kullanmakta olduğunuz akıllı cihazların işletim sistemlerine göre mobil edinebilirsiniz. Dünyada bu genellikle iOS ve Android işletim sistemlerine göre yapılır. Aklınıza gelebilecek her konuda profesyonel uygulama geliştirme yapılabilir. Ancak, bu  işletim sistemleri göz önünde bulundurularak geliştirilmelidir. Aksi takdirde kullanılamaz.

Artık birçok akıllı cihazlarda tanımlı ama sanal mağazalardan dilediğiniz uygulamayı satın alabilirsiniz. Bu uygulamaları satın almanın iki yolu vardır. Her zaman ücretsiz  ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz, ancak bazı satın almalarınızı kredi kartı bilgileriniz ile yapmanızı gerektiren ücretli  olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri işlemleri yapmalarına imkan veren yazılımlardır. Uygulamaların hazırlanması için yazılım dilleri ve aynı zamanda bazı geliştirme araçları kullanılır.

Birçok hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Haber, oyun, müzik, bankacılık, fotoğrafçılık, spor ve çok daha fazlası için mevcut olan  sayesinde hayatınızı daha pratik hale getirebilirsiniz. Ayrıca mobil web sitelerinin harcadığı internet ücretine kıyasla çok daha az internet ücreti harcamayı mümkün kılan uygulamalar. Tüm kullanıcılar için bir avantaj olacaktır.

Mobil  hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak, paradan ve zamandan tasarruf sağlayacak, sosyal medyada aktif olacak ve bazı durumlarda hayat kurtaracak. Akıllı cihazları tarafından tanımlanan isteklerin gereklilikleri göz önüne alındığında, bu dönemde hayatımızın büyük bir bölümünün daha da geliştirileceği çeşitli uygulamalar daha da geliştirilecektir.

  • Home
  • Türkiye Yetişkinleri Yüzde 79’u Mobil Oyun Oynuyor
Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.