• Çar. Oca 26th, 2022

İstanbulkart Mobil Uygulaması Güncellendi

İstanbulkart Mobil Uygulaması İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yenilenen mobil uygulama ile daha güvenli ve rahat kullanımlı bir dijital kart oluşturduğunu duyurdu.

İstanbulkart’ın mobil uygulamasına şifre, parmak izi taraması ve yüz tanıma teknolojisi ve kampanya fırsatı gibi özellikler eklendi. İstanbullulara çok daha rahat ve güvenli bir kullanım sağlamayı amaçladıklarını belirten BELBİM AŞ Genel Müdürü Yücel Karadeniz, “Daha kullanıcı dostu olan mobil uygulama üzerinden, TL ve abonman talimatı tanımlama ile bakiye kontrolünü gerçekleştirebiliyoruz ve dijital karta abonman yükleyebiliyoruz. Kart temini için bayiye gitmenize gerek yok, dijital kartınız yeter. Temassız kullanım imkanı da var” dedi.

Dijital kartın İstanbulkartın tüm özelliklerini barındırdığına dikkat çeken Yücel Karadeniz, mobil uygulama ile kullanıcısına özel bir kampanya fırsatı da sunulduğunu söyledi. Karadeniz, “BELBİM AŞ, İstanbulkart Mobil lansmanına özel olarak, QR kodla ödemede 10 geç 9 öde kampanyası ve Materpass’te 100 TL ve üzeri yapılan yüklemelerde 10 TL kazan kampanyasını sunuyoruz” bilgisini paylaştı. Ulaşımın yanı sıra; kafe-restoran, müze, akaryakıt harcaması ve online alışveriş gibi birçok alanda kullanılan İstanbulkart Mobil uygulaması, Google Play ve Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İstanbulkart Mobil Uygulaması

YENİ ‘İSTANBULKART MOBİL’İN ÖZELLİKLERİ

* İstanbulkart bakiye ve abonman yükleme
* Dijital karta abonman yükleme
* IOS işletim sisteminde de TL ve abonman yükleme talimatını NFC yoluyla tanımlama
* Uygulamaya giriş yapmadan çevrim dışı QR kodla ödeme işlemi
* HES kodu eşleştirme
* 6 haneli tek şifre ile uygulamaya kolay giriş
* İstanbulkart vizeleme talimatı ve talimatın NFC ile tanımlanması
* Parmak izi tanıma ve Face ID (yüz tanıma) özelliğiyle uygulamaya güvenli giriş
* Kampanyalara katılım, kampanya takibi ve ödül kazanımı
* Kanal bazlı olarak ticari elektronik ileti izni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.