• Çar. Oca 26th, 2022

İşletmeler tarafından kullanılan WhatsApp Business, yeni uyarı özelliğini iOS işletim sistemi için test etmeye başladı.

WhatsApp Business Uyarı Özelliği : WABetaInfo’ya göre iOS için WhatsApp’ın en son beta sürümü 2.21.230.18, bilinmeyen bir işletme hesabından mesaj geldiğinde sizi uyaracak olan yeni bir uygulama içi uyarı özelliğini üzerinde çalışıyor.

Bilinmeyen bir işletme hesabından bir mesaj almanız durumunda, farklı güncel bir görünümün gösterileceği ve rehberinizde kayıtlı olmayan bir işletmeden mesaj aldığınıza dair sizi uyaran özelliğin, önümüzdeki yazılım güncellemelerinden birisiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar; mesaj atan işletmenin rehbere kaydedilmesi veya engellenmesi arasında seçim yapabilecek. Yapılan duyuruya göre bu ‘yeniden tasarlanmış görünüm’ bazı belirli beta test kullanıcıları tarafından kullanılıyor ki bu da, gelecek güncelleme ile birlikte daha fazla beta kullanıcısının bu ve diğer yeni özellikleri kullanabileceği anlamına geliyor.

WhatsApp Business yeni özellikler kazanıyor

WhatsApp bilinmeyen işletmeleri uyaracak

Bu güncelleme ile kullanıcılar iki farklı seçenek arasından seçim yapabilir: şirketin engellenmiş olması veya kişi listelerinde kayıtlı olması. Bloga göre, bu “yeniden tasarlanmış görünüm, belirli beta test kullanıcıları için mevcut olacak”, yani daha fazla beta kullanıcısı bu ve diğer özellikleri gelecekteki güncellemelerde alacak. WhatsApp, Catalyst projesiyle yeni bir uygulama geliştirirken macOS uygulamasında da büyük bir değişikliğe hazırlanıyor. Daha önce test edilen iPad uygulamasına benzeyen bu yeni uygulama, Windows arayüzünden çok da farklı değil. Tüm uygulamalara entegre edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.