• Çar. Oca 26th, 2022

Oyun

Oyun Haberleri – PC, Mobil ve Konsol Oyunları Güncel Haberler

Bilgisayar Oyun eğlenceli ve bazen de zenginleştiren bir aktivitedir, genellikle boş zaman için kullanılır, oyunlar ödüllerden ve sanatsal çalışmalardan farklıdır, estetik veya ideolojik unsurların bir ifadesidir.

Fiziksel oyun, çocukları fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel olarak geliştirir. Araştırmalar, nöronların ve sinaptik bağlantıların gelişimine katkıda bulunduğunu gösteriyor. Aynı zamanda deneyim, üzüntü, korku ve öfke gibi olumsuz duyguları da beyinden uzaklaştırır. Çevrimiçi grafik rol  ortaya çıkışı, bilgisayar oyunlarında bir sonraki büyük adımdır. İnternet kavramının ilk günlerinde var olan metin tabanlı gibi, bu büyük ölçekli  bulunan yüksek hızlı İnternet ve güçlü bilgisayarlardan tam olarak yararlanır. Sanal dünyada binlerce etkileşim kurarak video oyun pazarında büyük bir pazar payı elde etmişler ve kendi başlarına sosyal bir fenomen haline gelmiştir.

Bilgisayar oyunu, özel bir video oyun konsolu değil, kişisel bilgisayarda oynanan bir video oyunudur. Yıllar geçtikçe, konsollar ve PC’ler arasındaki fiyat ve performans dalgalanmaları nedeniyle bilgisayar oyunları giderek daha popüler hale geldi. Sadece bilgisayar uygun birçok oyun vardır. Bilgisayar oyunu, hususi bir video  konsolu değil, şahsi bilgisayarda oynanan bir video oyunudur. Yıllar geçtikçe, konsollar ve PC’ler arasındaki fiyat ve performans dalgalanmaları sebebiyle bilgisayar oyunları giderek daha popüler hale geldi. Sadece bilgisayar oyunlarına müsait birçok  vardır.

Diğer  türleri konsollar için daha uygundur. İlk bilgisayar, atari vb. derhal ayırt edilebildikleri için sıklıkla metin maceraları çevresinde dönüyordu. Bunların orijinali ve bir ihtimal de en ünlüsü serüven oyunları ve nihai başarılarına dayanan. Zamanla, grafikler bilgisayar  fikrini destekledi ve metin buyruk girişi olarak kullanılmaya devam etti, sadece rahat bir grafik bilgisayar  popülaritesine katkıda bulunmuş oldu ve bu da 1980’lerin başlangıcında video oyun pazarındaki dalgalanmayı izleyeceği yolu göstermeye destek oldu. .

  • Home
  • Türkiye Yetişkinleri Yüzde 79’u Mobil Oyun Oynuyor
Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.