• Çar. Oca 26th, 2022

Netflix Mobil Oyunları Yayınlandı İlk 5 Oyunu

Netflix Mobil Oyunları : Dijital yayın platformu Netflix kısa süre önce kendi mobil oyun hizmeti “Netflix Games”i tanıttı. Hizmetin 4 Kasım’dan itibaren başlayacağı ve 5 mobil oyunla çıkacak olan Netflix mobil uygulaması üzerinden erişilebilir olacağı bildiriliyor.

“Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kuruldu. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir.”

ABD merkezli dijital yayın devi Netflix’in mobil oyun pazarına giriş yapacağına yönelik iddialar, uzun süredir teknoloji basınında yayılıyordu. Şirket; Ağustos ayı sonlarında, Android uygulamasında Polonya’daki aboneleriyle mobil oyunları test etmeye başlamıştı. Platform, test kapsamında dünyaca ünlü orijinal dizisi Stranger Things’i temel alan iki mobil oyun yayınlamıştı. “Stranger Things: 1984” ve “Stranger Things 3” isimli oyunların, Polonya’da Android işletim sistemli bir cihaza sahip Netflix aboneleri tarafından oynanabildiği kaydedilmişti.

Yaşanan gelişmeler sonrası; platformun kendi mobil oyun servisi ‘Netflix Games’, 5 yeni oyunuyla resmi olarak tanıtıldı. Henüz yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilen servisin, 4 Kasım’dan itibaren kullanıma açılacağı belirtildi. Şirket; Netflix Mobil Oyunları , herhangi bir reklam ya da uygulama içi satın alma içermeyeceğine ve üyeliklerde ek bir ücret talep edilmeyeceğine işaret etti. Kısa bir süre içerisinde iOS platformuna da gelmesi beklenen hizmete, Netflix mobil uygulaması üzerinden erişilebileceği ve duyurulan 5 yeni oyunun yine uygulamadan indirilebileceğinin de altı çizildi. Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek. Ayrıca tablet kullanıcıları indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Netflix Mobil Oyunları

OYUNLAR, ÇEVRİM İÇİ VEYA İNTERNET BAĞLANTISI YOKKEN OYNANABİLECEK

Paylaşılan diğer bilgilere göre; hesabına giriş yapan Netflix kullanıcıları, oyunları mobil uygulamadan çevrim içi olarak ya da internet bağlantısı yokken oynayabilecek. Bununla birlikte; bir Netflix aboneliğinde yer alan tüm profiller, oyunlara farklı cihazlardan aynı anda erişebilecek. Çocuk profillerinde yer almayacak olan oyunlar, profilde seçili dil ayarına göre yayınlanacak. Türkçe dil desteği bulunmaması durumunda ise varsayılan dil, İngilizce olarak ayarlanacak.

“NETFLİX GAMES” İLK 5 OYUN!

Stranger Things: 1984 Stranger Things 3: The Game
Shooting Hoops Card Blast
Teeter Up
NOT: Netflix’ help sayfasından alınmıştır ayrıntılarını help.netflix.com bulabilirsiniz.

Oyun Oynamayla İlgili Temel Bilgiler

 • Netflix hesabını ve Netflix profilini kullanarak Netflix Games oyunlarını oynayabilirsin.
 • Tüm Netflix Games oyunlarının yetişkinlik düzeyi vardır, böylece kendin ve ailen için bilinçli oyun seçimleri yapabilirsin.
 • Genel oyun ayarları (ses, vb.) oyunun içindeki ayarlar menüsünde bulunabilir.
 • İndirilen diziler ve filmler gibi oyunlar da aynı hesapta birden fazla cihazda oynanabilir. Cihaz sınırına ulaştığında seni bilgilendiririz. Başka bir cihazda daha oynamak için, kullanılmayan cihazlarda oturumu kapatabilir veya bu cihazları içerik indirilen cihazlardan kaldırabilirsin.

Gereksinimler

Netflix Games oynamak için önce bu oyunları cihazına yüklemen gerekir. İhtiyacın olanlar:

 • Uyumlu bir cihaz:
  • Android 8.0 veya sonraki bir sürüme sahip Android telefon veya tablet
  • iOS 15 veya sonraki bir sürüme sahip iPhone veya iPod touch
 • Etkin bir Netflix aboneliği
 • Oyunu indirmek ve yüklemek için internet bağlantısı
 • Cihazında yeterli depolama alanı

Oyunları Bulma ve Yükleme

Android telefonlar ve tabletler

Netflix uygulamasından

Netflix uygulamasında, profilinin ana sayfasında Netflix Games satırını görebilirsin. Bir oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek veya cihazına yüklemek için oyuna dokun.

 1. Netflix uygulamasını aç ve kaydırarak Netflix Games satırını bul.NOT: Oyunlar Çocuk profillerinde görünmez.
 2. Oyuna dokun.
 3. Oyunu İndir öğesine dokun.
 4. Google Play’e git öğesine dokun. Play Store açılır.
 5. Yükle öğesine dokun.
  • Oyuna ve cihaz ayarlarına bağlı olarak bir İzinler ekranı görünebilir. Kabul et öğesini seç.
 6. Oyun indirilir ve yüklenir. Tamamlandığında  öğesini seç.
  • Bir oyun yüklendikten sonra oyunu Netflix uygulamasında Netflix Games satırının altında bulabilirsin. Cihazın ana ekranında veya uygulama çekmecesinde de olabilir.
 7. İstenmesi hâlinde Devam et seçeneğine dokun ve ardından Netflix hesabının bağlı olduğu e-posta adresini ve parolayı girerek oturum aç.
 8. Profilini seç ve oynamaya başla!

Play Store’dan

Netflix uygulamasında oyun bulamıyorsan Google Play Store’da da oyun arayabilirsin.

 1. Play Store uygulamasını aç ve oyunu adıyla veya “Netflix games” yazarak ara.NOT: Sadece cihazınla uyumlu olan oyunlar yüklenebilir.
 2. Yükle öğesine dokun.
  • Oyuna ve cihaz ayarlarına bağlı olarak bir İzinler ekranı görünebilir. Kabul et öğesini seç.
 3. Oyun indirilir ve cihazına yüklenir. Tamamlandığında  öğesini seç.
  • Bir oyun yüklendikten sonra oyunu Netflix uygulamasında Netflix Games satırının altında bulabilirsin. Cihazın ana ekranında veya uygulama çekmecesinde de olabilir.
 4. İstenmesi hâlinde Devam et seçeneğine dokun ve ardından Netflix hesabının bağlı olduğu e-posta adresini ve parolayı girerek oturum aç.
 5. Profilini seç ve oynamaya başla!

Oyunlar, hesabındaki herhangi bir Netflix profili üzerinden oynanabilir. Bir profilin yetişkinlik ayarları oyunun yetişkinlik düzeyinin altında ayarlanmışsa oyun, o profilde görünmeyebilir.

iPhone, iPad ve iPod touch cihazları

Netflix uygulamasından

Netflix uygulamasında profilinin ana sayfasında Netflix Games satırı bulunur. Hakkında daha fazla bilgi almak ve cihazına yüklemek için bir oyun seç. 

 1. Netflix uygulamasını aç ve Netflix Games satırını bulmak için ekranı kaydır.NOT: Oyunlar Çocuk profillerinde görünmez.
 2. Oyuna dokun.
 3. Oyunu İndir öğesine dokun. App Store açılır.
 4. İndir öğesini seç veya Bulut simgesine dokun.
 5. Oyun indirilir ve cihazına yüklenir. Tamamlandığında  öğesini seç.
  • Bir oyun yüklendikten sonra oyunu Netflix uygulamasında Netflix Games satırında bulabilirsin. Cihazının ana ekranında da olabilir. 
 6. Netflix e-posta adresini ve parolanı gir.
 7. Oturum Aç öğesini seç.

App Store’dan

iPhone, iPad veya iPod touch cihazına oyun yüklemek için ana ekrana git ve aşağıdaki adımları takip et.

 1. App Store uygulamasını aç.
 2. Ara öğesini seç.
 3. Arama çubuğuna oyunun adını yaz ve Ara düğmesine dokun.
 4. Arama sonuçlarından oyunu seç.
 5. İndir öğesini seç veya Bulut simgesine dokun.
 6. Oyun indirilir ve cihazına yüklenir. Tamamlandığında  öğesini seç.
  • Bir oyun yüklendikten sonra oyunu Netflix uygulamasında Netflix Games satırında bulabilirsin. Cihazının ana ekranında da olabilir. 
 7. Netflix e-posta adresini ve parolanı gir.
 8. Oturum Aç öğesini seç.

Oyunlar, hesabındaki herhangi bir Netflix profili üzerinden oynanabilir. Bir profilin yetişkinlik ayarları oyunun yetişkinlik düzeyinin altında ayarlanmışsa oyun, o profilde görünmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.