Steam Türkiye’de En Çok Satılan Oyunlar

276
0
Steam Türkiye'de En Çok Satılan Oyunlar

Steam dijital oyun platformlarından biri, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Sunduğu özellikler ve oyunlara uyguladığı yerel fiyatla oyun severlerin sevgisini kazanan oyun platformu, rakiplerini geride bırakmayı başardı. Steam, 21-28 arasında Türklerin en çok satın aldığı oyunları açıkladı. Mart Haftanın en popüler oyunu CS:GO oldu.

Steam’in web sitesinde “En Çok Satılanlar” kategorisine göz atmanızı öneririm. Bu kategori, Steam topluluğu tarafından en çok satın alınan oyunları listeler ve sık sık güncellenir. Ayrıca, popüler oyunlar genellikle Steam’in ana sayfasında öne çıkarlar ve Steam istatistikleri de çeşitli kaynaklarda bulunabilir.

STEAM TÜRKİYE’DE EN ÇOK SATILAN OYUNLAR LİSTESİ;

SIRAOYUNLARFİYATLAR
1Counter-Strike: GlobalOynaması Ücretsiz
2Resident Evil 4887,29 TL
3EA SPORTS™ FIFA 23699,99 TL
4Call of Duty: Modern Warfare II1.099,00 TL
5Apex LegendsOynaması Ücretsiz
6The Last of Us Part I599,00 TL
7God of War197,40 TL
8Forza Horizon 5359,40 TL
9Euro Truck Simulator 2149,00 TL
10Sekiro: Shadows Die Twice – GOTY Edition144,50 TL

Counter-Strike: Global

Valve tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen Counter-Strike: Global Offensive, dünyada en çok oynanan oyunlardan biridir. FPS türünün başlıca temsilcilerinden biri olan oyun, ücretsiz çıkışının ardından da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Counter Strike 2 steam

Resident Evil 4

Capcom tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan bir oyundur. Resident Evil serisinin 4. oyunudur. ABD’de Gamecube için 11 Ocak 2005’te, Japonya’da 27 Ocak 2005’te ve Avrupa’da 18 Mart 2005’te çıkmıştır. Ocak 2005’te Playstation 2 için düzenlenen oyun, Haziran 2007’de bilgisayar ve Wii platformlarına çevrilmiştir. Oyun, 2005’te yılın oyunu seçilmiştir.

The Last of Us Part I

EA SPORTS™ FIFA 23

FIFA 23, Electronic Arts tarafından yayınlanan futbol simülasyonu video oyunudur. FIFA serisinin 30. oyunudur. PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Google Stadia için dünya çapında 26 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürüldü.

EA SPORTS™ FIFA 23 steam

Call of Duty: Modern Warfare II

Call of Duty: Modern Warfare II, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir 2022 birinci şahıs nişancı video oyunudur. Oyun, Call of Duty: Modern Warfare’in devamı niteliğindedir ve Call of Duty serisinin on dokuzuncu oyunudur.

Call of Duty: Modern Warfare II steam

Apex Legends

Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da piyasaya sürüldü.

Apex Legends steam oyunlar

The Last of Us Part I

The Last of Us Part I, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan 2022 aksiyon-macera oyunudur. 2013 oyunu The Last of Us’ın yeniden yapımı, geliştirilmiş savaş ve keşif ve genişletilmiş erişilebilirlik seçenekleri dahil olmak üzere gözden geçirilmiş oynanışa sahiptir.

The Last of Us Part I steam oyunlar

God of War

God of War, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen 2018 yapımı aksiyon-macera oyunudur. Kronolojik olarak yedinci video oyunudur. Oyun geri kalan altı oyundan her bakımdan farklı olarak adlandırılabilir. 

God of War steam oyunlar

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, Playground Games tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir yarış oyunudur. Forza serisindeki beşinci Forza Horizon oyunu ve on ikinci Forza oyunu olacaktır. Oyun, Meksika’nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir.

Forza Horizon 5 steam oyunlar

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2, SCS Software tarafından geliştirilmiş açık dünya kamyon simülasyonudur. Günümüz Avrupa’sını temel alan oyun 18 Ekim 2012’de Microsoft Windows için açık geliştirme olarak çıkmıştır. 13 Nisan 2013’te Linux, 29 Ocak 2015’te MacOS için yayınlanmıştır.

Euro Truck Simulator 2 steam oyunlar

Sekiro: Shadows Die Twice – GOTY Edition

Sekiro: Shadows Die Twice FromSoftware tarafından Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One sistemler için geliştirilen bir aksiyon-macera oyunudur. Yayımcılığı Activision tarafından yapılacaktır. Oyun 21 Mart 2019 yılında çıkış yapmıştır.

Sekiro: Shadows Die Twice - GOTY Edition steam oyunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir