Dünyanın En Hızlı PC RAM’i Samsung’un DDR5 Bellek Yongaları ile Üretildi!

326
0
Dünyanın En Hızlı PC RAM'i

Dünyanın En Hızlı PC RAM’i samsung üretti. PC pazarı yakında piyasaya çıkacak yeni jenerasyon DRAM teknolojisine hazırlanıyor. DDR5 RAM kitleri üstünde çalışılırken, dünyanın en süratli DDR5 RAM‘leri de hazır. RAM üreticisi G.Skill markası birinci DDR5 RAM kitlerini tanıttı ve şirket şu an Dünyanın En Hızlı PC RAM’i , en süratlisi diyor. G.Skill Trident Z5 adı verilen bu RAM kitleri, Samsung’un DDR5 hafıza yongalarını kullanıyor.

Her ne kadar üstünde RGB ışıklandırması bulunmasa da performansı bakımından oyuncuların ilgisini çekecek olan G.Skill Trident 5600 MHz, 6000 MHz ve 6400 MHz versiyonlarıyla piyasaya sürülecek. Tüm varyantları 32 GB (16 GB x 2) kapasiteli ve CL 36-36-36-76 ya da CL 40-40-40-76 gecikme mühletine haiz olan modüller, öte taraftan tasarım noktasında da evvelki G.Skill Trident modellerinden ayrılıyor.

DDR5 teknoloji bizlere ne zaman ulaşır bilmiyoruz, fakat yükselen dolar karşısında
erişebilmemiz bir oldukça sorun suretiyle görünüyor. Samsung, mevcut teknolojiden çok daha yüksek hızlar sunan DDR5 RAM teknolojisinin 2021’de seri üretime gireceğini duyurdu. Bu nedenle, şu anda yeni bir bilgisayar almayı veya bilgisayarınızın RAM’ini yükseltmeyi düşünüyorsanız, biraz daha beklemek isteyebilirsiniz. . .

Dünyanın En Hızlı PC RAM'i

Ancak bu nispeten uzun bir süre olabilir… Samsung’tan yapılan açıklamaya göre şirket, EUV, DDR5 belleğe dayalı yeni nesil DDR4 RAM’lerin seri üretimine başlayacak. 2021’den itibaren seri üretime başlayan Güney Koreli şirket, DDR4 teknolojisi ve daha iyi bellek kapasitesine sahip bilgisayarlarla daha hızlı veri aktarımı sağlıyor.

Peki DDR5 RAM’ler ne zaman gelecek? Şimdiye kadar elbette bu konuda kesin bir bilgi yok. Ancak 2021’de seri üretime başlayacak olması, yeni RAM’i 2021’in ikinci yarısında piyasada görmeye başlayacağımızın göstergesi olabilir. Tabii bu süre Samsung’un hızına ve iş ortaklıklarına göre değişiklik gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir