• Çar. Oca 26th, 2022

ETH Güncellenmesi Ekran Kartı Fiyatlarını Düşürdü

ETH Güncellenmesi Ekran kartı fiyatlarını sonunda düşürdü. Ekran kartı ile madencilik aktiviteleri yüzünden oyun sektörü zor durumda kalmıştı. Çünkü piyasadaki ekran kartlarının büyük bir bölümü madenciler tarafından toplanmış dolayısıyla geride kalan kartların da fiyatı 4 – 5 kat arttı.

ETH Güncellenmesi Ekran kartları ile yapılan madencilik bir dönem hayli popüler olsa da Ethereum ağında yapılan güncelleme sonrasında bu popülarite önemli bir darbe aldı. Ethereum bazındaki gelirler günden güne düşmeye başlayınca pek çok madenci elindeki kartları satışa koydu.

Hali hazırda 2. el satış yapan uygulama ve sitelerde ekran kartı fiyatlarının geçtiğimiz aylara göre daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan sıfır kart sıkıntısı da yavaş yavaş son buluyor. Hali hazırda yüksek donanım seviyesindeki kartların artık daha basit bulunduğunu söyleyebiliriz.

ETH Güncellenmesi Ethereum Madenciliği Değişiklikleri Ekran Kartı Talebini Azaltacak

Orta seviye kartlardaki sıkıntı ise hala tam anlamıyla son bulmuş değil. Muhtemelen önümüzdeki süreçte ekran kartı tarafındaki sıkıntı tamamen son bulacaktır Bilgisayar parçalarında ilerleme kaydedildi.

Özellikle 2022 sonlarına doğru, ekran kartı madenciliği tamamen son bulduğunda kart fiyatlarının normale döneceğini söyleyebiliriz. En azından bizim görüşümüz bu yönde. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Keza döviz kurlarında yaşanacak olan artışların da ekran kartı fiyatlarını direkt olarak etkilediğini unutmamak gerekiyor.

One thought on “ETH Güncellenmesi Ekran Kartı Fiyatlarını Düşürdü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.