• Çar. Oca 26th, 2022

Windows 10 Mikrofon Ses Gelmiyor %82 Çözümü

Windows 10 Mikrofon ses gelmeme sorunu bir çok bilgisayarda olan sorunlardan biridir. Windows 10 güncelleme gelmeden önce mikrofon taktığın zaman rahat bir şekilde ses veriyordu ama yeni güncelleme den sonra bazı sistemler değişti bu değişen şeyleri adım adım düzeltelim…

1.Adım

Mikrofonu yada mikrofonlu kulaklığı takmadan önce bilgisayarın alt kısımdaki bardan ses simgesine sağ tık yapın ardından ses efektini seçin karşınıza gelen sayfadan kayıt deyin ve karşınıza bu şekilde gelecektir.

Windows 10 Mikrofon

2.Adım

Mikrofonu yada mikrofonlu kulaklığı taktığınız zaman aynı yere tekrardan gelin ve şu şeklinde gelecektir mikrofona ses verdiğiniz zaman bu şekilde yeşil ritim yükselip alçalmıyorsa bazı yerler kapalıdır.

Windows 10 Mikrofon

3. Adım

Buradan çıkın ve windows alt kısımda bulunan arama yerine şunu yazın “Mikrofon Gizlilik Ayarları” deyin ve ilk gelen yere tıklayın. Bu şekilde gelecektir siz değiştir sekmesine basın sizde bu şekilde gözükecektir ardından bir kere yuvarlak butona tıklayın bu şekilde gelecektir. Tekrardan ses efektlerden kayıtlara gelin ve tekrar deneyin olmuyorsa 4. adımı deneyin..

4.Adım

Bilgisayar uygulamasına tıklayın ve özellikler deyin. Ardından sol üst köşede Aygıt Yöneticisine tıklayın karşınıza açılan sayfadan en aşağıda ses girişler ve çıkışlar bulun ve ardından üstüne tıklayın, tıkladıktan sonra sizin mikrofonunuz burada gözüküyor olacaktır gözüküyorsa üstüne gelerek sağ tık yapın sürücüleri güncelleştirin değin karşınıza gelen sayfada sürücüleri otomatik olarak ara sekmesine tıklayın güncelleştirme varsa biraz bekleyin eğer yoksa cihazınız için en güncel sürücü yüklü diyecektir. Tekrardan ses efektlerden kayıtlara gelin ve tekrar deneyin olmuyorsa 5. adımı deneyin.

Windows 10 Mikrofon

5.Adım

Google arama motoruna Realtek HD Audio Driver yazın ve ardından realtek.com resmi web sitesine girin.

Girdikten sonra windows yazan kısmın altında 2 tane link göreceksiniz bir 32 bit diğeri 64 bit bilgisayarınız hangisine uygunsa onu indirin 250 MB boyutundadır.

İndikten sonra setup dosyası gelecek ona çift tıklayın. Ardından hepsine next değin ardından kurulmasını bekleyin kurulduktan sonra bilgisayarı tekrardan başlatın ve açıldığında tekrardan ses efektlerden kayıtlara gelin ve tekrar deneyin % 70 olacaktır eğer olmuyorsa bilgisayarınızı ayarlardan güncelleyin olmuyorsa farklı makaleler farklı videolar izleyerek göze bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.