• Çar. Oca 26th, 2022

Windows 10 Sürücü Güncelleme kullanıcısı olarak sürücülerin güncellenmemesi oyunlarınızın açılmama yada programlarınızın açılmama sorunu ortaya çıkabilir bu yüzden sizlere sürücüleri nasıl güncellenir buradan öğrene bilirsiniz. Windows Sürücü Güncelleme yapımı kolay ve basittir.

Windows 10’da kullandığınız her bileşenin bir sürücüsü vardır. Örneğin, ses kartı, video kartı, fare, klavye, web kamerası ve diğerleri. Tüm bu bileşenlerin bilgisayarınızda düzgün çalışması için sürücü yazılımının güncel olması gerekir. Windows 10 bilgisayarınızda herhangi bir bileşen arızalanırsa veya arızalanırsa yapmanız gereken ilk şeylerden biri sürücünüzü güncellemeniz olmalıdır. Şimdi size bilgisayardaki bir sürücüyü nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız

Sürücü güncelleme araçları tam olarak sizin yaptıklarını düşündüğünüz şeyi yapar. Sürücüleri güncel tutmak, hem ev kullanıcısı hem de profesyoneller olmak üzere tüm Windows kullanıcıları için çok önemlidir. Windows ayrıca donanımınız için gerekli sürücülerin bir kısmını veya tamamını indirmenize yardımcı olacaktır. Manuel olarak yapmak istemediğiniz tüm donanımsal araçlarınızı driver güncelleme programları otomatik olarak yapacaktır. Her donanım parçası, doğru çalışması için uygun bir sürücüye ihtiyaç duyar. Çünkü sürücüler Windows 10 Sürücü Güncelleme her bilgisayarın ruhunun önemli bir parçasıdır. Güncellemeleri sık sık kontrol edilmesi ay da bir kontrol edilmesi gerekmektedir.

Aygıt Yöneticisini  Driver Booster 8
Windows Update Aygıt Yöneticisini Kullanın

Eğer, almazsanız sürücü güncellemelerini Windows Update, sürücü güncellemeleri için Aygıt Yöneticisi ile kontrol etmenin en yaygın yolu üzerinden. Her sürücüyü el ile kontrol etmek biraz zaman alabilir, ancak bunu yaparak birçok sorunu çözebilirsiniz. Aygıt Yöneticisinden sürücü güncellemelerini kontrol etmek için aşağıdakileri yapın:

Ara kutusuna devicemng yazın ve Device Manager açın

Aygıt Yöneticisinde listelenen tüm donanımlarınızın listesini göreceksiniz

1.Adım:

Windows 10 kullanıcısı olarak ayarlara gelmeniz gerekiyor. Güncellemeler ve Güvenlik sekmesine basınız.

2.Adım:

Windows Update sekmesine geliniz ve Güncellemeleri denetle butonuna basınız. bir kaç dakika sonra güncellemeniz gerekenler kaşınıza geldiğinde şimdi güncelle butonuna basarak güncelleye bilirsiniz.

3.Adım: 

Güncelleme bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız. 

4.Adım: 

Eğer Daha garantili bir sürücü güncellemesi istiyorsanız Driver Booster 8 indirmeniz gerekmektedir. Google Driver Booster 8 yazınız ve ilk gelen siteye tıklayın. Ücretsiz indir butonuna tıklayarak indirin.

Windows 10 Sürücü Güncelleme driver boost ücretsiz

5.Adım: 

Gelen sekmeden Ücretsiz indir butonuna basınız.

6.Adım:

İndirmelere gelerek driver_booster_setup dosyasına bir kere basınız ve kurmaya başlayınız.

Windows 10 Sürücü Güncelleme driver boost kurulum

7.Adım:

Hayır teşekkürler seçiniz ve ileri butonuna basınız.

8.Adım:

Windows 10 Sürücü Güncelleme dirver boost veritaban

9.Adım:

Eğer Abone olmak istiyorsanız e-postanızı giriniz eğer istemiyorsanız Hayır teşekkürler butonuna basınız.

10.Adım:

Tara butonuna basarak bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri ve programları tespit ederek sizlere gösterir. Tarama bittikten sonra tümünü güncelle butonuna basarak hepsini güncellemeye başlar ve güncelleme bittikten sonra bilgisayar sürücüleri hazır.

Windows 10 Sürücü Güncelleme driver boost tarama

Sonuç

Bilgisayarınızın sürücülerini güncelleme, ancak yukarıda listelediklerimiz en iyisidir.

Ayrıca, sürücü değişikliklerini taramanızı ve otomatik olarak güncellemenizi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.