• Çar. Oca 26th, 2022

Fenomenler Turist Kılığında Takside Dolandırıldı

Fenomenler Turist Kılığında taksiye binen Mert Karakaş ve Burak Tutal fenomenler İstanbul’daki sarı taksi sorununun ulaştığı son noktayı gözler önüne seren bir sosyal deney yaptı. Fenomenler Turist kılığında girerek taksiye binen ve dolandırılan fenomenler, yaşadıklarına kendileri bile inanamadı.

İstanbul’da hiçbir şekilde çözüm üretilemeyen bir sarı taksi sorunu yaşandığı herkes tarafından biliniyor. Sarı taksi bulmanın zaten çok zor olduğu kentte bir yere dolandırılmadan gitmek de pek mümkün değil. Mesleğine ihanet eden bazı şoförlerin yolcular arasında ayrım  ve özellikle de turistler üzerinden fırsatçılık yapması, vatandaşı çileden çıkarmış durumda.

YouTube’da yaptıkları şaka ve sosyal deney videoları ile bilinen TheBoss isimli kanalın içerik üreticileri, taksicilerin yabancı turistlere olan tutumlarını incelemeye karar verdi. Arap turistler gibi giyinen ve 2 farklı taksiye binen Mert Karakaş ve Burak Tutal isimli fenomenler, yaşadıkları karşısında adeta şok geçirdiler. Zira bindikleri iki taksici de ünlü YouTuberları dolandırmıştı…

Fenomenler Turist Kılığında

TAKSİCİDEN ŞOKE EDEN YANIT

Bostancı’dan 2 kilometre uzaklıktaki Bağdat Caddesi’ne gitmek isteyen fenomenlerden taksici, 20 dolar istedi. Taksice pos cihazı olmasına rağmen taksici kredi kartıyla ödemeyi kabul etmeyip, nakit para istedi. Taksicinin, ” 20 dolar 41 cent, 20 doları verin 41 cent benden hediye” demesi şaşkınlık yarattı.

Bağdat Caddesi’nden Bostancı’ya gitmek için başka bir taksiye binen fenomenler, taksiciden taksimetreyi açmasını istedi. Taksimetreleri açmayan taksici “sabit fiyat 100 TL” deyip fenomenlerin isteğini reddetti. Ödemeyi kredi kartıyla yapmak isteyen fenomenleri taksici reddedip nakit para istedi. Fenomen 200 TL nakit para verince taksici ‘okey’ deyip para üstünü vermeden gitti.

TheBoss üreticilerinin de söyledikleri gibi bir meslek grubundaki herkesi aynı kefeye koymak pek de doğru değil. Ancak yaşananlar, İstanbul’daki sarı taksi sorununun tam gaz devam ettiğini, bazı şoförlerin iş etiğine aykırı hareket ettiklerini gözler önüne seriyor. Yaşanan sorunların nasıl çözüleceğini ise ne yazık ki kimse bilmiyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Sitenin Korunması için kopyalama hariç, hiçbir işlem yapamazsınız.